تبلیغات
بیوگرافی خوانندگان ترکیه - MUSTAFA SANDAL
ورود شما عزیزان را به  وبلاگ بیوگرافی خوانندگان تركیه خوش آمد می گویم


¿MUSTAFA SANDAL
پنجشنبه 3 شهریور 1384

مصطفی صندل یكی از خوانندگان پاپ تركیه است كه شهرتی بین المللی دارد .او متولد   January  11 (1970) در استانبول است وی به سه زبان انگلیسی ٬ایتالیای و فرانسوی تسلط دارد .وكارهای خوب وفوق العاده او با میلیونها كپی در تر كیه به فروش میرسد از جمله كار های تازه او     moonlightو isyankar   كه علاوه بر تركیه در اروپا  : آلمان٬ سوئیس ٬واسترالیا هم جزو بهترین ها شناخته شد .

مصطفی صندل دوره دبیرستان خود را در     seneva سوئیس به پایان رساند ودو سال در كالج  new hampshire در آمریكا در رشته بازار یابی ادامه تحصیل داد ولی درس خود را ترك كرد وبرای ادامه تحصیل در رشته موسیقی به كشور خود تركیه برگشت .وبا آشنای با موزیسین bulent tzcan راه را برای زندگی موزیكالی خود باز كرد.             

صندل اولین آلبوم خود را در سال (1994) با نام  suc bende به بازار عرضه كرد كه 1.5 میلیون كاست و 200٬000 سی دی ا آن به فروش رسید وپرفروش ترین آلبوم سال معرفی شد . اوبا این موفقیت خود 140 كنسرت در تركیه و30 كنسرت در اروپا برگزار كرد . همچنین مصطفی علاوه بر خوانندگی شعر نیز میگوید .

او در سال (1997) هنگامی كه 27 سال داشت .آلبوم دوم خود را   gulgede ayni وارد بازار كرد كه بالای 2٬5 میلیون كاست و600٬000 سی دی از آن به فروش رسید و همچنین  200 كنسرت را به همراه داشت  .

مصطفی در سال (1998) آلبوم   detay   خود را وارد بازار كردكه آهنگ شماره یك تر كیه شد و دو بار هم برنده جایزه  kral .

  او در سال (2000) آلبوم  Akışına Bırak  را با همكاری آهنگساز   iskender payad  منتشر كرد كه در آن آهنگهای    hatirla beni   و tek gekerim دو آهنگ موفق  از این آلبوم بودند.

(2002)  صندال آلبوم  kop  خود را در این سال منتشر كرد كه از این آلبوم هم ترانه های    pzara kadar  و   kop  بهترین شاخته شدند واو در همین سال برنده جایزه   kral  شد وهمچنین بهترین خواننده پاپ نیز معرفی شد .

مصطفی صندل در سالهای (2004 تا 2005) ا آهنگ   arabaبه موفقیتی بزرگ دست یافت و با آین آهنگ چندین ماه جزء 10 تای  برتر كشور های آلمان و استرالیا ٬ سوئیس قرار گرفت.

نوشته شده در پنجشنبه 3 شهریور 1384 و ساعت 09:08 ق.ظ توسط : صابر
ویرایش شده در - و ساعت -


|رفتن به بالای صفحه