تبلیغات
بیوگرافی خوانندگان ترکیه - TARKAN
ورود شما عزیزان را به  وبلاگ بیوگرافی خوانندگان تركیه خوش آمد می گویم


¿TARKAN
پنجشنبه 3 شهریور 1384

تك ستاره خواننده پاپ تركیه    Tarkan Tevetoğlu    متولد     17   اكتبر    1972  كه در آلمان به دنیا آمده و یكی از موفق ترین خوانندگان موسیقی پاپ تركیه است تا جای كه هركدام از آلبوم های او ركورد قبلی خود را شكسته وبا میلیونها كپی وارد بازار شده اند

تاركان همچنین با آهنگهای    (Spoilt/Kiss Kiss/Chanson Du Bisou/Besos) در اروپا وآمریكا هم برای خود شهرتی كسب كرد

تاركان كودكی خود را در آلمان گذراند و پدرش در آن زمان بخاطر تجارت به آلمان رفت وبعد از مدتی در سال 1996 تصمیم گرفت دوباره خانواده خود را به تركیه برگرداند٬ تاركان در آن زمان 14 سال داشت.

تاركان درس موسیقی را در    karamursel   آغاز كرد.وی برای رسیدن به شهرت به استانبول برای شركت دردانشگاه موسیقی رفت. 

او در آنجا روزهای سختی را داشت تا اینكه تصمیم گرفت به آلمان برگردد ٬قبل از رفتن با Mehmet Sögütoğlu   اشنا شد (اداره كننده استانبول پلاك) تاركان در انجا اولین تجربه را برای خواننده شدن گذراند ٬ تا اینكه اولین آلبوم خود را درسال   1997 منتشر كرد (yine sensiz)_((without you again كه با 700٬000 كپی وارد بازار شد ٬ او همچنین آلبوم دوم خود را با نام (A-cayipsinc)_(oh_youre something else) منتشر كرد كه با 2٬000٬000   كپی در تركیه و 700٬000 كپی در اروپا به فروش رسید. و اولین گام را برای شهرت او ایفا كرد.

تاركان كه یك شبه به شهرتی آنچنانی دست یافته بود برای فرار از دست هواداران ترك خود وبرای تكمیل درس موسیقی در سال 1994 به دانشگاه نیویورك رفت ٬ تاركان ابتدا به یاد گیری زبان  انگلیسی پرداخت  ودر همانجا با ahmet                ertegun  شنا شد (بنیانگذار موسیقی آتلانتیك) كه كمكی برای برای تاركان در آمریكا محسوب می شد . سرانجام تاركان در بهار سال 2005  آخرین آلبوم خود را وارد بازار كرد.

نوشته شده در پنجشنبه 3 شهریور 1384 و ساعت 09:08 ق.ظ توسط : صابر
ویرایش شده در شنبه 5 شهریور 1384 و ساعت 01:08 ق.ظ


|رفتن به بالای صفحه