تبلیغات
بیوگرافی خوانندگان ترکیه - GULBEN ERGEN
ورود شما عزیزان را به  وبلاگ بیوگرافی خوانندگان تركیه خوش آمد می گویم


¿GULBEN ERGEN
سه شنبه 6 دی 1384

                                           

                         

گـ‌ُـلبن 25 اگوست (مصادف با 3 شهریور) سال 1972 در استانبول متولد شد. در سال 1987 در مسابقه‌ی دختر شایسته سینما مقام دوم را كسب كرد. اولین فیلمش را وقتی دانش‌آموز دوم دبیرستان تجارت كادی كوی بود بازی كرد. با بازی در فیلم «ستاره دریا» با كنعان كالاو، به شهرت نزدیكتر شد. مدت كوتاهی در آژانس مانكنی نشه اربك به عنوان مانكن فعالیت كرد. اما شغل مانكنی او طولی نداست و در كمتر از یك سال این كار را رها كرد. به گفته‌ی خود گلبن، او برای مانكنی ساخته نشده بود. در اوایل سال 1990 او در چندین فیلم سینما و سریال تلویزیونی بازی كرد. كه از جمله‌ی اینها می توان بهشكار› با جنیت آركین، ‹ما از هم جدا نمی شویم› با بلونت ارسوی، سریالهای مبارزان قانون، مزرعه‌ی خانم، جنایت راه پالاس، دو خواهر، تحت اشغال اشاره كرد. در این میان گاها برنامه هم اجرا می‌كرد.

در سال 1994 گلبن دركلیپ ‹هایدی سویله›ی ابراهیم تاتلیسس بازی كرد. این كلیپ را می‌توان به عنوان شروعی برای گلبن به شمار آورد. پس از آن در سال 1997 همراه با ابراهیم تاتلیسس در سریال ‹فرات› بازی كرد. نقش او در این سریال تقریبا كوتاه بود؛ نقشش در یك روز سرد زمستانی در صحنه‌ای كه در حال غرق شدن در آبهای فرات بود به پایان رسید. در همین اثنا با آلبوم ‹مرحبا› به دنیای موسیقی وارد شد. از آن پس گلبن پله‌های پیشرفت را به سرعت طی می‌كرد. اما آنچه كه شایان توجه است هرگز شهرت او را وادار به كارهای ناشایست نكرد. و برای رسیدن به این شهرت اگرچه سالهای سال انتظار كشید، اما هرگز بیراهه نرفت.

و مرضیه

این سریال گلبن را به اوج شهرت رسانید. در اصل در این سریال او توانست قابلیتهای خود را به عرصه‌ی نمایش گذاشته و با ارائه‌ی یك بازی فوق‌العاده ركورد دار پر بیننده‌ترین برنامه‌ی روزهای پخش این سریال باشد. اگر ابراهیم تاتلیسس را اولین فرد مهم در زندگی هنری گلبن به شمار بیاوریم، می‌توان كادیر اینانیر را هم دومین به حساب آورد.

 در سریال مرضیه گلبن به عنوان نقش اول، نقش مرضیه را ایفا كرد.كه نقش مقابل گلبن، كادیر اینانیر تحت تاثیر بازی او در موردش چنین گفت: «او صاحب یك استعداد فوق‌العاده است». در اثنای فیلم برداری و پخش این سریال مطبوعات از عشق بین گلبن و كادیر اینانیر بسیار بحث كردند. این ماجرای عشق را هیچ كدام از طرفین قبول نكردند. كادیر اینانیر در یك مصاحبه‌ی مطبوعاتیش در مورد گلبن چنین گفته است:‌«گلبن خیلی شوخ طبع و با استعداد است. به افرادی كه با آنها در یك محیط كار می‌كند، همواره محبت كرده و محیطی گرم و صمیمی ایجاد می‌كند. خیلی با استعداد است و دستاورد بزرگی برای سینمای ترك می‌باشد. یك ستاره‌ی فوق‌العاده است. و چیزی كه برای من اهمیت دارد، همین است.»

و اما سومین كار پر از موفقیت گلبن ''Dadı'' است و این سریال كه سناریوی آن بر اساس یك نمایشنامه‌ی آمریكایی نوشته شده است، بسیار مورد توجه بیننده‌های تلویزیونی قرار گرفت. كنعان ایشیك، هالدون دورمان و گلبن سه نقش اول این سریال كمدی را بر عهده داشتند. بلكه گلبن با بازی در این سریال هنر بازیگریش را به افرادی كه هنوز او را قبول نكرده بودند، اثبات كرد. او با بازی در یك سریال كمدی ثابت كرد كه توانایی اجرای هر نقشی را داراست. گلبن در حین بازی در سریال مرضیه به اجرای یك برنامه شو در یكی از كانالهای خصوصی تركیه نیز پرداخت. پس از اتمام مرضیه و شروع سریال جدید این برنامه همچنان ادامه داشت.

سه سال تمام هر روز صبح با پخش زنده برنامه‌ی "Gümbür Gümbür Gülbence" كه بعدها "Evita Gülbence" نام گرفت، در كانال "TGRT" این برنامه را اجرا كرد.  در این مدت گلبن با انرژی فراوان از عهده‌ی همه‌ی این برنامه‌ها برآمده و همه‌ی آنها را به نحو احسنت اجرا كرد. آلبوم "kör Âşık" در سال 2000 وارد بازار موسیقی شد و آخرین آلبوم او در تابستان 1381 (2002) با نام (Sade ve Sadece Gülben) فقط و فقط گلبن به بازار موسیقی عرضه شد. این آلبوم از فروش بسیار بالای برخوردار شد، كه هنوز ادامه دارد.  

در زمستان 81 سریال هفت قسمتی Hürrem Sultanı از كانال Star TV پخش شد. این سریال با هنرمندی گلبن در نقش سلصان هرم، یكی از سریالهای موفق تلویزیون تركیه در آن سال بود؛ كه قسمت مهمی از تاریخ عثمانی‌ها را به نمایش درآورده بود. این سریال نیز همچون سایر كارهای گلبن جزو 10 برنامه‌ی پربیننده روزهای پخش سریال می‌شد. (در قسمت مجموعه عكسهای سایت می‌توانید عكسهایی از این سریال را ببینید.) در این سریال نقش مقابل گلبن را علی سرملی (سلطان سلیمان) ایفا می‌كرد.

و هم اكنون گلبن هر روز ساعت 16:30 به وقت تهران با برنامه Gülbence در كانال atv به صورت پخش زنده مهمان خانه‌هایمان می‌باشد.

گلبن در پانزدهم شهریور 83 با مصطفی اردوغان ازدواج كرد. ما نیز با آرزوی بهترینها برای وی، همواره آرزومند آرزوهایش بوده و برایش آرزوی خوشبختی داریم.

نوشته شده در سه شنبه 6 دی 1384 و ساعت 10:12 ق.ظ توسط : صابر
ویرایش شده در - و ساعت -


|رفتن به بالای صفحه