تبلیغات
بیوگرافی خوانندگان ترکیه - EMPERATOR
ورود شما عزیزان را به  وبلاگ بیوگرافی خوانندگان تركیه خوش آمد می گویم


¿EMPERATOR
پنجشنبه 3 شهریور 1384

ابراهیم تاتلیسس معروف به IBO   یكی از بزرگترین هنرمندان تركیه وی علاوه بر تلویزیون ورادیو شخصی خود مجری و كارگردان برنامه   IBO SHOW  نیز هست او در فیلم های بسیار زیادی بازی كرده و یكی از پركارترین وموفق ترین خوانندگان تركیه است .تاتلیسس تا به حال 23 آلبوم منتشر كرده كه یكی از آنها با نام  Ayaginda Kundura   است كه ركورد فروش را در تركیه شكسته (1978) وهمچنین آلبوم   Selam Olsun كه با ابزارهای سنتی نواخته شده یكی از بهترین ترانه های وی می باشد.  آخرین آلبوم اونیز Aramam نام دارد ه در سال(2005) وارد بازار شده. تاتلیسس علاوه بر خواننگی آهنگسازهم هست .گارگردانی فیلم را نیز تجربه كرده و همچنین كلیپ های زیادی از خوانندگان تركیه را تهیه كرده است .   

 ابراهیم تاتلیسس متولد (1954) از خانواده ای فقیر وكرد بوده وبعد از مرگ پدرش  (1956)زندگی خود را با مادرش ادامه داد وبعد ازمدتی آشنای با خواننده  Yilmaz guney  وارد دنیای موسیقی شد وكار خود را با شركت در جشن های عروسی و... آغاز كرد او اولین آلبوم خود را با وجود اینكه جوان وتازه كار بود منتشر كرد (1975) كه مورد استقبال قرار نگرفت وشكست خورد.

در سال (1997)   ابراهیم بعد از این اتفاق خوانندگی را برای مدتی ترك كرد و به همراه خانواده خود برای كار به استانبول سفر كرد٬ بعد از یك سال در سال   (1978) ابراهیم آلبوم دوم خود را وارد بازار كرد   Ayaginda Kundura   كه با این آلبوم به موفقیتی بزرگ دست یافت او با این آلبوم راه را برا پیشرفت وامیدواری خود گشود ودر سال    (1980) با همراهی اركست های خود با ضبط آهنگهای رقص به شیوه ای جدید سبك   "uzun hava"  را بوجود آورد.

ابراهیم تاتلیسس در سال)  ( 2004   سی دی    EMPERATOR را وارد بازار كرد كه در آن بعضی از آهنگهای قدیمی خود را به شكلی جدید خوانده بود ٬ كه بعد از آن هم به امپراتور شهرت  یافت .

امپراتور به تازگی با زن سابق خود  (رقاص)  ONUR CAKMAK   اختلاف دارد و چند هفته ای می شه كه در دادگاه استانبول به پرونده شون رسیدگی می شه.          "  این ماجرا ادامه دارد  ...  "

نوشته شده در پنجشنبه 3 شهریور 1384 و ساعت 09:08 ق.ظ توسط : صابر
ویرایش شده در شنبه 5 شهریور 1384 و ساعت 12:08 ق.ظ


|رفتن به بالای صفحه